Novinky
a tiskové zprávy

Poslední novinky

 • Energetické štítkování v kamenných prodejnách - návod pro prodejce

  24.06.2021

  Jedním je základních předpokladů fungování energetického štítkování je jejich dostupnost pro zákazníky na místě prodeje. Předkládaná publikace představuje praktický návod pro provozovatele kamenných prodejen, jak mají být energetické štítky zpřístupněny zákazníkům, aby se podle nich spotřebitelé před výběrem daného produktu mohli rozhodovat. Publikace obsahuje nejenom souhrn požadavků příslušné legislativy, ale na konkrétních příkladech demonstruje i správné umístění energetického štítku, stejně tak jako nejčastější chyby v této oblasti.

  více
 • Nové energetické štítky pro pneumatiky

  24.05.2021

  Energetické štítky jsou známý a běžně používaný indikátor účinnosti pro řadu domácích spotřebičů. Používají se ale také pro označení úspornosti pneumatik - a od května 2021 dochází ke změně jejich energetického štítku. Shrňme, jaké jsou největší změny nového energetického štítku pro pneumatiky.

  více
 • Nové energetické štítky - první zkušenosti

  21.04.2021

  Od března příštího roku jsou některé kategorie elektrospotřebičů označeny novými energetickými štítky. Jaké jsou hlavní změny a první zkušenosti?

  více
 • Nové energetické štítky: informační spot

  01.04.2021

  Souhrnný přehled novinek o energetickém štítkování k dispozici v rámci vzdělávacího spotu, který byl připraven ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu a Evropskou komisí a vysílán na obrazovkách České televize.

  více
 • Nový energetický štítek: Návod a informace pro kupující z veřejného a soukromého sektoru

  18.03.2021

  Evropská unie upravila systém energetického štítkování pro vybrané druhy spotřebičů. Účelem nové publikace je poskytnout přehled novinek a návod pro kupující z veřejného i soukromého sektoru pro řádné využití energetických štítků pro hromadné nakupování s nově přepracovanou stupnicí energetických tříd.

  více