Novinky
a tiskové zprávy

Poslední novinky

 • Ukončení prodeje spotřebičů se starými energetickými štítky od 1.12.2021

  30.11.2021

  V březnu letošního roku vstoupila v platnost evropská legislativa o novém energetickém štítkování, která se týkala chladniček a mrazniček, praček a praček se sušičkou, myček nádobí, televizorů a elektronických displejů. Prodejci - kamenné prodejny i internetové eshopy, měli povinnost vyměnit u těchto spotřebičů energetické štítky v průběhu první poloviny března 2021. Další prodej výrobků s původním energetickém štítkem byl možný pouze u modelů, které výrobce již delší dobu před tímto datem nedodával na trh, nebo případně zkrachoval a nebylo by tedy možné nový štítek zpracovat. Toto přechodné období se končí 1. prosince 2021 - od tohoto data již tedy prodejci dle platné legislativy nemohou nabízet spotřebiče s původním energetickým štítkem, který již nedostatečně zrcadlil situaci na trhu s výrobky.

  více
 • Jak uspořit za energie tady a teď: osvětlení a domácí elektronika

  26.11.2021

  Ve třetím dílu našeho seriálu zaměřeného na úspory energie bez potřeby drahých investic si posvítíme na osvětlení a domácí elektroniku. Zvláště na podzim a v zimě je osvětlení důležitá položka naší domácí spotřeby.

  více
 • Jak uspořit za energie tady a teď: domácí spotřebiče

  18.11.2021

  Nedávné výrazné zdražení energie prodražuje náklady na naše domácnosti. Svést souboj s dodavatelem energie můžeme ale i mírumilovně a bez většího omezování. Druhý díl našeho seriálu zaměřeného na úspory energie bez potřeby drahých investic je zaměřen na domácí spotřebiče a jejich úsporné používání.

  více
 • denik.cz: Jak snížit drastické účty? Jedna žárovka ušetří i čtyři stovky ročně

  09.11.2021

  Prudké zdražení energií vede Čechy k většímu zájmu o úspory při svícení a nákupu nových spotřebičů. Potvrdil to nový průzkum společnosti STEM/MARK. Kupříkladu nízkoenergetické LED žárovky podle průzkumu využívá již 61 procent lidí a další pětina respondentů jejich instalaci zvažuje. Více než čtvrtina lidí také již mění starší elektrické spotřebiče za nové, úspornější. Další třetina spotřebitelů uvádí, že s tím do budoucna počítá.

  více
 • Energetické štítky a světelné zdroje z pohledu evropských nařízení

  12.10.2021

  Evropská nařízení o ekodesignu a energetických štítcích pro světelné zdroje byla v roce 2021 aktualizována a mírně upravena ještě před začátkem platnosti nových energetických štítků pro tuto produktovou kategorii. Jaké jsou hlavní změny? Přinášíme přehled nejdůležitějších požadavků z hlediska dodavatelů i prodejců světelných zdrojů.

  více